Incalzire in pardoseala Automatizări SALUS cu fir pentru încălzire în pardoseală Pachet compus din SALUS CB500 + CB500X Pachet compus din SALUS CB500 + CB500X
Produs adaugat in cosul de cumparaturi
Centrale termice Centrale termice Pompe de caldura Pompe de caldura Panouri solare Panouri solare Gaz/GPL Echipamente/Accesorii Gaz/GPL Echipamente/Accesorii Filtre magnetice antimagnetita Filtre magnetice antimagnetita Termostate de ambient Termostate de ambient Pompe, Hidrofoare, Motopompe Pompe, Hidrofoare, Motopompe Panouri comanda pompa Panouri comanda pompa Presostate Presostate Controlere pentru pompe (pentru cazane cu combustibil solid) Controlere pentru pompe (pentru cazane cu combustibil solid) Vane motorizate Vane motorizate Automatizari - Accesorii Automatizari - Accesorii Incalzire electrica Incalzire electrica Aer conditionat inverter Aer conditionat inverter Boilere si Puffere Boilere si Puffere Calorifere/Radiatoare Calorifere/Radiatoare Incalzire in pardoseala Incalzire in pardoseala Tratarea si stocarea Apei Tratarea si stocarea Apei Aeroterme cu agent termic Aeroterme cu agent termic TEAVA CUPRU TEAVA CUPRU Ventilatoare baie Ventilatoare baie Baterii sanitare Baterii sanitare Rezervoare WC ingropate/incastrate Rezervoare WC ingropate/incastrate Surse UPS Surse UPS Stabilizatoare de tensiune Stabilizatoare de tensiune Purificatoare si umidificatoare/dezumidificatoare de aer Purificatoare si umidificatoare/dezumidificatoare de aer Casa si gradina Casa si gradina Stingerea incendiilor Stingerea incendiilor Butelii de egalizare a presiunii Butelii de egalizare a presiunii Vase de expansiune Vase de expansiune Armaturi Industriale Armaturi Industriale Robineti de trecere cu sfera si fluture Giacomini Robineti de trecere cu sfera si fluture Giacomini Fitinguri de imbinare rapida GEBO Fitinguri de imbinare rapida GEBO Termostate de ambient BLAUTHERM Termostate de ambient BLAUTHERM Incalzitoare terasa Incalzitoare terasa Boilere inox MOTAN Boilere inox MOTAN Contoare de apa/Apometre.Camine apometru Contoare de apa/Apometre.Camine apometru Convectoare pe gaz Convectoare pe gaz Produse TOLSEN Produse TOLSEN Incalzitoare instant pe gaz Incalzitoare instant pe gaz Rigole dus Rigole dus Convectoare electrice Convectoare electrice Instanturi apa calda pentru chiuveta Instanturi apa calda pentru chiuveta

Pachet compus din SALUS CB500 + CB500X

Discount 15%
Pret vechi: 51959 lei cu TVA
Pret: 44129 lei cu TVA
Disponibil la comanda
Producator:   Salus
Cod produs:   CB500 + CB500X
Contact: 021.345.56.07 / 0723 172 349   Email: comenzi@aleroma.ro

Pachet compus din SALUS CB500 + CB500X 

Descriere Pachet compus din SALUS CB500 + CB500X

Centrul de comandă CB500 este elementul principal al sistemului de control al încălzirii / răcirii prin pardoseală. Are un modul încorporat care controlează sursele de căldură și frig. Centrul de comandă vă permite să controlați 5 zone diferite.


Termostatele necesită o sursă de alimentare de 230V, alimentarea trebuie făcută direct din centrul de comandă. CB500 are ieșiri liber de potential concepute pentru a acționa un cazan, o pompă de căldură sau un chiller.


Vă permite să comutați între modul de încălzire și modul de răcire. Este echipat cu ieșiri de 230V pentru o pompă și actuatoare. Clemele rapide oferă o instalare rapidă și convenabilă. Centrul de comandă este proiectat să funcționeze cu actuatoare de tip NC (normal închise). Se recomandă instalarea aparentă sau pe șină DIN.


Numărul de zone controlate poate fi mărit până la 15 zone folosind module de extensie CB500X (Centrul de comandă principal CB500 + două module de extensie CB500X). Fiecare zonă individuală poate fi acționată de un termostat.


Numărul de zone controlate poate fi mărit până la 15 zone prin conectarea modulelor de extensie CB500X la unitatea CB500 care este echipată cu un modul care controlează sursa de încălzire și răcire. Fiecare zonă individuală poate fi operată de un termostat.
Termostatul care necesită alimentare de 230V trebuie să fie alimentat direct de la centrul de comanda. Clemele rapide oferă o instalare rapida și convenabila.


Centrul de comandă este proiectat pentru a lucra cu actuatoare de tip NC (normal închise). Se recomandă montare aparentă sau pe o sină DIN.

Alte produse din categorie
Discount 5%
Oferte speciale
Promotii si Lichidari stoc
253.18 lei
239.00 lei