Boilere si Puffere Rezervoare de acumulare/Puffere Rezervoare de acumulare/Puffere CELSIUS Rezervor de acumulare/Puffer cu izolatie fara serpentina CELSIUS 750 litri Rezervor de acumulare/Puffer cu izolatie fara serpentina CELSIUS 750 litri
Rezervor de acumulare/Puffer cu izolatie fara serpentina CELSIUS 750 litri
Produs adaugat in cosul de cumparaturi
Centrale termice Centrale termice Panouri solare Panouri solare Gaz/GPL Echipamente/Accesorii Gaz/GPL Echipamente/Accesorii Filtre magnetice antimagnetita Filtre magnetice antimagnetita Termostate de ambient Termostate de ambient Pompe, Hidrofoare, Motopompe Pompe, Hidrofoare, Motopompe Presostate Presostate Controlere pentru pompe (pentru cazane cu combustibil solid) Controlere pentru pompe (pentru cazane cu combustibil solid) Vane motorizate Vane motorizate Automatizari - Accesorii Automatizari - Accesorii Incalzire electrica Incalzire electrica Aer conditionat inverter Aer conditionat inverter Boilere si Puffere Boilere si Puffere Calorifere/Radiatoare Calorifere/Radiatoare Incalzire in pardoseala Incalzire in pardoseala Tratarea si stocarea Apei Tratarea si stocarea Apei Aeroterme cu agent termic Aeroterme cu agent termic TEAVA CUPRU TEAVA CUPRU Ventilatoare baie Ventilatoare baie Baterii sanitare Baterii sanitare Rezervoare WC ingropate/incastrate Rezervoare WC ingropate/incastrate Surse UPS Surse UPS Stabilizatoare de tensiune Stabilizatoare de tensiune Purificatoare si dezumidificatoare de aer Purificatoare si dezumidificatoare de aer Casa si gradina Casa si gradina Stingerea incendiilor Stingerea incendiilor Butelii de egalizare a presiunii Butelii de egalizare a presiunii Vase de expansiune Vase de expansiune Armaturi Industriale Armaturi Industriale Robineti de trecere cu sfera si fluture Giacomini Robineti de trecere cu sfera si fluture Giacomini Fitinguri de imbinare rapida GEBO Fitinguri de imbinare rapida GEBO Termostate de ambient BLAUTHERM Termostate de ambient BLAUTHERM Incalzitoare terasa Incalzitoare terasa Boilere inox MOTAN Boilere inox MOTAN Contoare de apa/Apometre.Camine apometru Contoare de apa/Apometre.Camine apometru Convectoare pe gaz Convectoare pe gaz Produse TOLSEN Produse TOLSEN Incalzitoare instant pe gaz Incalzitoare instant pe gaz Relee multifunctionale SALUS Relee multifunctionale SALUS

Rezervor de acumulare/Puffer cu izolatie fara serpentina CELSIUS 750 litri

Pret: 4.49300 lei cu TVA
Disponibil la comanda
Producator:   CELSIUS
Cod produs:   KTMM.750.0HE.SZ
 
Volum rezervor 750 l
Numar serpentine Fara
Contact: 021.345.56.07 / 0723 172 349   Email: comenzi@aleroma.ro
CUMPARA IN RATE FARA DOBANDA

Acum poti cumpara in magazin in 4 rate fara dobanda cu cardurile de la Banca Transilvania (STAR Forte, STAR Forte pentru Medici, STAR Gold, Visa Gold BT-Rotary, STAR Platinum,Visa Business Gold Credit Card, Visa Business Silver Credit Card, BT Flying Blue Classic si BT Flying Blue Premium) 


Citeste mai mult

Transport 250 ron

Rezervor CELSIUS 750 l DN 800 de acumulare cu izolatie H=1840

 

Descriere Rezervor de acumulare/Puffer cu izolatie fara serpentina CELSIUS 750 litri

Rezervorul de acumulare (puffer) fără serpentină, cu una sau două serpentine se poate utiliza în case familiare, clădiri publice sau industriale.
Construcţia produsului, respectiv suprafeţele acestuia sunt astfel executate încât să se poată amplasa în băi, pivniţe, sau în alte incinte, cu condiţia ca să se aşeze pe un postament solid (plintă din beton de minim 10 cm). 
Se recomandă amplasarea rezervorului în incintă în care temperatura aerului este între +5 °C şi +50 °C, iar umiditatea relativă este de cel mult 70%.
Rezervorul de acumulare (puffer) pentru sisteme de încălzire este confecţionat din tablă de oţel de 3 mm, şi este supus în fabrică unei probe de presiune la 5 bar. 
Suprafaţa interioară a rezervorului nu este tratată.
Rezervorul este dotat cu 6 ştuţuri cu filet interior de 1” respectiv de 6/4” pentru racordarea la sistemul de încălzire. Pe partea superioară a produsului este amplasat un ştuţ cu filet interior de 1” pentru montarea aerisitorului. La partea inferioară a rezervorului este amplasat un ştuţ cu filet interior de 1” pentru montarea unui robinet de golire. 
La rezervor se pot ataşa 3 termometre de 1/2” pentru urmărirea temperaturii apei din rezervor. 
Serpentina / serpentinele confecţionate din ţeavă de oţel de 1” a / ale rezervoarelor de acumulare (la care este cazul) are/au ştuţuri pentru racordare cu filet interior de 1”.
Serpentina este supusă în fabrică unei probe de presiune de 15 bar.
Temperatura maximă admisă în rezervorul de acumulare este de 95 °C.
Toate suprafeţele exterioare din oţel ale rezervorului sunt protejate contra coroziunii prin vopsire.


Date tehnice
- Volum (litri)- 750
- Înălţime totală (mm)- 1800
- Înălţime cilindru(mm) - 1500
- Diametru rezervor(mm) - 804
- Grosime izolaţie (mm)- 100
- Diametru cu izolaţie (mm)- 1004


 

Alte produse din categorie